Nie trzeba jechać za miasto

Około godziny 23:30 wracałem od kolegi, z Czechowa do Śródmieścia. W połowie drogi spotkała mnie cudowna niespodzianka. Tego mi było dziś potrzeba. Taki śpiew to więcej niż cud. Nie da się określić słowami wrażenia. Milkniesz i słuchasz. Wrażenie jest tak silne, że masz problem, by nagrać tę cudowną muzykę. Bezimienny aparatem głosowym tego cudownego ptaka dał mi do zrozumienia, czym jest piękno i, że można je spotkać tu i teraz, tylko trzeb być uważnym. Nagranie jest krótkie. Pierwsze mogło być dłuższe, ale w ferworze zachwytu nie nacisnąłem funkcji nagrywania. Dajcie się zaskoczyć. Nie planujcie spotkań z cudami Bezimiennego, a je spotkacie.

Cudowne zaskoczenie

18 myśli na temat “Nie trzeba jechać za miasto

  1. Masz rację,, cudowny śpiew, ja mam tak codziennie właśnie takie piękne ćwir ćwir i różne inne tony wyśpiewują mi ptaszki w ogrodzie.
   Cudowne doznanie od Natury.

   Polubione przez 2 ludzi

  1. U mnie jaskółki młode 5 sztuk latają a na orzechu dziki gołąb chyba gniazdo zakłada.
   Dziś w polu w pobliżu gniazda kuropatwy, kosząc trawę natknąłem się na długi ogon wystający z trawy. Zerkam a tam bażant siedzi na gnieździe.

   Polubione przez 2 ludzi

   1. Byłem w lesie. Filmik ma fb. Załączam. Ptaki wciąż śpiewają. W drodze powrotnej mijałem samicę łosia. Przebiegła przez ulicę i zatrzymała się przed siatką. Widziałem ją z odległości jakichś 100 metrów. Pomyślałem, pewnie zaraz wyskoczy mi pod koła. Jechałem powoli. Zdążyła przebiec na drugą stronę tj. wróciła tam, skąd wybiegła. A tu leśny koncert: https://m.facebook.com/spiewptaka2018/posts/?ref=page_internal&mt_nav=0

    Polubione przez 1 osoba

   2. Kilka lat temu spotkałem dwa Łosie. Pasły się u nas na łące. Niezapomniany widok.
    W tym roku przez tą samą łąkę przebiegło stadko jeleni.
    A przed chwilą usiadł mi koło nogi mały ptaszek. Podkręcił głową i odleciał.
    A dziś rano pojawił się nowy „budzik” prócz kosa, koguta i sroki, program powiedział że to szczygieł. Ten był najgłośniejszy ale i inne jeszcze się odzywają. Orzechy się rozrastają i cała kapela się tu chowa a ja mam latem otwarte drzwi na noc.

    Polubione przez 1 osoba

 1. Kolejne gniazdo kuropatwy. Skosiłem nad nią trawę a ona wyskoczyła z gniazda wprost pod moje nogi i zastygła. Przeprosiłem i wycofałem się. Kiedy odchodziłem, już wróciła do gniazda 🙂
  Jedne się już wylęgły. To jest drugie mnie wiadome i jeszcze bażancica siedzi na jajkach. Został mi jeszcze kawałek do skoszenia najgęstszych traw i tam mogą być jeszcze. Muszę uważać albo zostawię to i poczekam aż zobaczę młode.
  Pierdziele te unijne dyrektywy. Chodzi o to by kosić, by się chwasty nie rozsiewały. Jakie chwasty? Rumianek, wrotycz, dziurawiec, skrzyp, pokrzywa to chwasty? Przecież tu wszystko jest potrzebne.
  Albo wydzielę pas najgęstszych traw gdzie zakładają gniazda i tego nie będę ruszał. Tam rośnie czarny orzech. Pasuje 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Też uwielbiam śpiew ptaków ,teraz od 2lat mieszkam, można powiedzieć w parku za moim domem kończy się ulica a zaczyna aleja parkowa, korty tenisowe ,rzeka, basen,kryty i odkryty a do ratusza 5 minut,więc w centrum i w parku jednocześnie na podwórku od strony parku sowy mają gniazdo, już je wytropiłam . Rzeki nie widać z okna ale widać wał ,bo rzeka uregulowana i dzięki temu nie wylewa,bo wały wysokie ,ale na wałach aleje spacerowe ,można jeździć rowerem,park spory są trzy stawy z kaczuchami i po rzece tez kaczuchy pływają ,lubię ta moją nową lokalizację.:)) A jak buszuje po sieci to słucham w tle ;https://www.youtube.com/watch?v=a4Gl05O-BNM i w pracy całymi dniami słuchałam śpiewu ptaków z tableta.Pozdrawiam:))

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s